Dnes je: 23. 09. 2023 | Meniny má/je sviatok: Zdenka

English | Slovensky

RSS

Späť na hlavnú stránku Prievidza.sk
KULTÚRA
ODKAZY
  • www.PrievidzaMusic.sk
    (Internetová stránka o Prievidzskej hudobnej scéne s pozvánkami na koncerty) - za obsah zverejnený na danej internetovej stránke mesto Prievidza nezodpovedá.
Kultúrne a spoločenské stredisko /KaSS/
je kultúrno-spoločenskou inštitúciou zriadenou mestom. Má dominantné postavenie v sieti kultúrnych zariadení pôsobiacich na jeho území. Počas celého roka ponúka desiatky vlastných i dovezených programov, prenájom priestorov, sprostredkovanie vystúpení umeleckých kolektívov a skupín i kultúrno-spoločenských podujatí podľa želania objednávateľa. Objekt, v ktorom táto ustanovizeň sídli, je známejší ako Dom kultúry. Po rokoch svojej výraznej rekonštrukcie je obľúbeným miestom stretávania sa najrozličnejších spoločenských a záujmových skupín obyvateľstva. KaSS sa môže pochváliť kvalitnými umeleckými produkciami v podaní záujmových združení, akými sú divadelný súbor kategórie „A“, netradičné divadlo SHANTI, Tanečno-športový klub Viery Nedeljakovej, folklórny súbor Vtáčnik, malé dychovky Prievidžanka a Hornonitrianka, Spojený dychový orchester, country skupina Country Limit Club a mnohé ďalšie kolektívy, ktorých účinkovanie je vždy zárukou kvality.

K najvýznamnejším podujatiam, pod ktoré sa KaSS podpisuje, patrí každoročne Ples mesta, Prievidzské mestské dni, Koncert za vysvedčenie, Letná bluesovačka, Dni dychových hudieb i tradičný Prievidzský jarmok. K novším a obľúbeným tradíciám v činnosti KaSS sa radí Silvestrovská zabíjačka spojená s oslavami Silvestra a vítaním nového roka.

Okrem Domu kultúry spravuje stredisko ďalšie 4 objekty - kultúrne domy v okrajových častiach mesta, ktoré umožňujú realizáciu záujmových aktivít obyvateľov týchto častí mesta. Bohatšou etapou v činnosti tohto zariadenia je prevod zriaďovateľskej pôsobnosti mestskej knižnice z Hornonitrianskej knižnice na KaSS v roku 2005. Mestskú knižnicu tvoria v súčasnosti pracoviská na uliciach J. Kráľa, Novackého a Mišúta s otváracími hodinami pre verejnosť v podnedok až piatok od 10,00 h do 17,00 h a v stredu do 18,00 h.
Spolupracujúce weby: www.zoznamrealit.sk www.prievidza.virtualne.sk
Copyright © 2023     Mesto Prievidza, Námestie slobody č. 14, 971 01 PRIEVIDZA
Tel.:.+421/0/46/51 79 110     51 79 111     54 26 941     Fax: +421/0/46/542 34 74
Webmaster    Created by WebCreative.info člen skupiny HOTEL.EU s.r.o.