Rok 2006
Rok 2005
Spravodajstvo
Najlepší žiaci prevzali významné ocenenia

Z rúk primátora mesta Ing. Jána Bodnára prevzali, tak ako už tradične na sklonku školského roka, ocenenia najlepší žiaci, víťazi výtvarných a športových súťaží ako aj predmetových olympiád reprezentujúci základné školy na území mesta Prievidza. V obradnej sieni Mestského domu ich sprevádzali riaditelia škôl a pedagógovia, neskrývajúc hrdosť nad úspechmi svojich žiakov, ktorí reprezentovali v školskom roku 2006/2007 nielen svoje školy, ale aj mesto a tí v zahraničí aj Slovenskú republiku. V obradnej sieni Mestského domu, kde akt prijatia a ocenenia žiakov vykonal primátor mesta, boli ocenení títo žiaci:

Michal Mjartan - žiak 9. ročníka ZŠ Mariánska ul., má talent na programovanie a stavanie funkčných, plne automatizovaných modelov z LEGA. Svoje modely prezentoval na viacerých fórach. V súťaži Týždeň vedy na Slovensku získal 1. miesto a Cenu dekana Prírodovedeckej fakulty v Bratislave, čím si zabezpečil postup na medzinárodnú súťaž v Španielsku. Na Trenčianskych robotických dňoch získal 1. miesto v medzinárodnej prehliadke robotov. Na súťaže ho pripravuje pani učiteľka Viera Jacková.

Pavel Madaj - žiak 5. ročníka ZŠ Mariánska, venuje sa programovaniu. Získal pekné umiestnenia v Medzinárodnej súťaži v programovaní Baltík 2006 a Baltík 2007. Na súťaže ho pripravuje pani učiteľka Ľudmila Peticová.

Peter Belai - žiak 7. ročníka ZŠ Rastislavova, obsadil 2. miesto v krajskom kole olympiády anglického jazyka.

Patrícia Moravíková - žiačka 8. ročníka ZŠ Rastislavova, obsadila 2. miesto v krajskom kole biologickej olympiády.

Patrícia Hlavnová - žiačka III. ZŠ S. Chalupku, úspešná reprezentantka SR v plávaní dosiahla výrazné domáce i medzinárodné úspechy. Z nich najvýznamnejším je 3. miesto na medzinárodných pretekoch v Slovinsku, kde vytvorila slovenské rekordy na 50 a 100 m prsia v kategórii 12-ročných.

Martin Zrnek - žiak 9. ročníka ZŠ energetikov, získal 3. miesto v krajskom kole ľahkej atletiky v skoku do výšky.

Lucia Bakaiová - žiačka 8. ročníka ZŠ energetikov, získala 3 miesto v krajskom kole súťaže Slávik Slovenska.

Romana Mihalusová - ZŠ Ul. S. Chalupku, získala 1. miesto v krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku a 5. miesto v rámci Slovenska.

Lenka Kožová - žiačka ZŠ Ul. S. Chalupku, získala 1. miesto v krajskom kole olympiády vo francúzskom jazyku a 5. miesto v rámci Slovenska.

Ingrid Baginová - žiačka ZŠ Ul. S. Chalupku, získala 1. miesto v krajskom kole prednesu poézie a prózy v súťaži Hviezdoslavov Kubín.

Viktória Frimelová - žiačka ZUŠ L. Stančeka, úspešne sa prezentovala výtvarnými prácami na XXV. Ročníku medzinárodnej výtvarnej súťaže Malý Bitolský Monmartre, kde získala Zlatú plaketu.

Alexandra Opoldusová - žiačka ZUŠ L. Stančeka, úspešne sa prezentovala výtvarnými prácami v medzinárodnej výtvarnej súťaži Bohúňova paleta, kde získala Zlaté pásmo.

V súťaži o najšportovejšiu základnú školu, ktorá sa v školách mesta uskutočňuje už od školského roka 1992/1993, boli ocenené nasledovné školy:

ZŠ energetikov, ktorá sa umiestnila na 3. mieste. Škola vyniká hlavne futbalovým majstrovstvom starších žiakov.

ZŠ Malonecpalská, ktorá sa umiestnila na 2. mieste, úspechy dosiahla v gymnastike.

III. ZŠ S. Chalupku, ktorá sa umiesntila na 1. mieste. Škola vyniká úspechmi tých, ktorým učarovala hra pod vysokými košmi - basketbal.

Po slávnostnom zápise do Pamätnej knihy mesta odovzdal primátor mesta Ing. Ján Bodnár oceneným žiakom i riaditeľom škôl vecné dary a poprial im pekné prázdniny plné odpočinku a relaxu a veľa úspechov aj v budúcom školskom roku.

Zverejnené: 19. 06. 2007
Copyright © 2024     Mesto Prievidza, Námestie slobody č. 14, 971 01 PRIEVIDZA
Tel.:.+421/0/46/51 79 110     51 79 111     54 26 941     Fax: +421/0/46/542 34 74
Webmaster    Created by WebCreative.info člen skupiny HOTEL.EU s.r.o.